B1
B2
B22
B3
B4
B5
B6
baby

Kompaktní přístroj ULTRASONAT 810 je vysoce výkonný profesionální ultrazvukový nebulizátor určený k podávání inhalačních roztoků a léčiv inhalační cestou. Díky své robustní konstrukci, jednoduché obsluze a ergonomii má široké možnosti využití na všech zdravotnických odděleních zabývajících se léčbou horních i dolních cest dýchacích. Možnost přesného dávkování léčiv pomocí aplikační misky .

Charakteristika

HICO-ULTRASONAT 810 pracuje s maximální frekvencí  1,7 MHz a s vysokofrekvenčním výstupním výkonem asi 32 W. Pomocí piezo-keramického měniče se elektrická energie mění na mechanickou energii.  Výslednými vibracemi vznikají v nebulizační komoře v kapalině nejmenší částice o velikosti 0,5 až 6 µm. Po zapnutí přístroje potřebuje měnič asi 15 sekund na automatickou kalibraci. Pomocí automatické kalibrace měniče a velkého objemu nebulizační komory je možné následně nebulizovat více než 500 ml kapaliny bez použití dodatečných zásobníků. To odpovídá 3-4 hodinám nebulizace bez opětovného doplnění systému anebo až 8 hodinám se sníženou intenzitou. Elektronická ochrana běhu naprázdno nahrazuje poruchový plovákový spínač.

V přístroji jsou optimálně vedené hadice; proto je možné vést ventilační hadice v krytu.  Na přístroji je viditelná pouze aerosolová hadice. Kolem nebulizační komory se nachází drenáž, která odvádí odkapávající vodu.  Hrubý vzduchový filtr a bakteriální filtr (se značkou CE) zaručují vznik mlhy bez bakterií a tím nejvyšší možnou hygienickou bezpečnost.

Aerosolu lze také ohřívat pomocí systému ohřívání, který je zabudován do pacientské hadice (volitelné příslušenství).

img-ultrasonat2 ultrasonat 810

 

 

Indikace

HICO-ULTRASONAT 810 se používá v klinické a zdravotní péči v těchto situacích:

  • chirurgie, před- a pooperační prevence infekcí (zápal plic);
  • jednotky intenzívní péče, zvlhčování inhalovaného vzduchu - směs vzduch/O2;
  • vnitřní lékařství – specifická a nespecifická onemocnění plic, zápaly plic, astma bronchiale, bronchiektázie, akutní, chronické a superinfekční bronchitidy;
  • pediatrie – mucoviscidóza, pseudocroup, zápaly plic, bronchitidy, laryngitidy
  • ORL – zvlhčování inhalovaného vzduchu (tracheotomie), zánět hrtanu;
  • balneologie – z důvodu přesného dávkování, lepší aplikace a účinnosti v klasických indikacích.

 

ULT3 1 ULT3 3